YBKY Bilimkurgu Öykü Seçkisi 2022


Emek verilen bütün seçkiler birbirinden çok kıymetli muhakkak. Bu seçkinin bendeki yeri her zaman apayrı olacaktır. İlk kez bilimkurgu öyküm yer alıyor, özel kılan bu. Cansız Mankenler öykümle yer almaktan çok mutluyum. YBKY (Yerli Bilimkurgu Yükseliyor) ekibine ve emek veren herkese teşekkür ederim.

Tanıtım Bülteni’nden;

“İyi bilim kurgu, iyi edebiyattır. Çünkü hangi zamanda okuyor olursanız olun, size mevcut zaman, mekan ve olanaklardan ayrı bir dünya sunar ve hayal kurmanıza izin verirler.”

Theodore Sturgeon

Bilimkurgu yazar, sanatçı ve okuyucularının buluşma zemini Yerli Bilimkurgu Yükseliyor, yeni öykü seçkisiyle bir kez daha sizlerle. Serinin dördüncü halkası olan kitabımız bu yıl, hayal gücünün ve yaratıcılığın sınırlarında dolaşan öyküleriyle kırk sekiz yazarımızı ağırlıyor. Yerli Bilimkurgu Yükseliyor platformu olarak bu güzel buluşmayı, sinema ve televizyonlarımızda bilim kurguya yönelerek bu alanda eserler vermiş tüm yazar, yönetmen, sanatçı ve emekçilerimize ithaf ediyoruz.

Liman Yayınevi temin linki: https://www.yayineviliman.com/index.php/component/virtuemart/kitaplar/yerli̇-bi̇li̇m-kurgu-yükseli̇yor-bi̇li̇m-kurgu-öykü-seçki̇si̇-2022-detail

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s