Yazarın Odası üç yaşında


Meltem Dağcı tarafından hazırlanan, yazarların yaşamları, yazdıkları mekânları ve son zamanlarda okuduğu kitapların yakınları tarafından anlatıldığı Edebiyat Haber’in sevilen dizisi Yazarın Odası üç yaşında. Yazarın Odası’nın hikayesini Meltem Dağcı anlattı:

“Okur gözüyle yazarların odasını, yazma biçimlerini hayal etmekle başladı her şey. Böylelikle Yazarın Odası üçüncü yılını geride bıraktı şimdilerde. Yazarlar ya da şairlerle yaptığım söyleşi Perşembe günleri yayımlanıyor. Yazarın odasına konuk olduğum bu köşede yazarların yazma alışkanlıkları/ritüelleri, okudukları kitaplar, ilginç anılarına dair merak ettiğim sorular bir yakını tarafından yanıtlanıyor. Her hafta yazarların yanıtlarını beklemek oldukça heyecan verici. 

Yazarın Odası köşesi üç yıl öncesinde zihnimde şekillenirken ağırlıklı olarak kadın yazar/şairleri konuk etme fikriyle yola çıkmıştım. Virginia Woolf’un sözün şu sözü kulaklarımda çınlanmış olmalı o aralar.  “Para kazanın, kendinize ait ayrı bir oda ve boş zaman yaratın. Ve yazın, erkekler ne der diye düşünmeden yazın!”  Ve kadınlardan birçok şey öğrenmek, seslerini duyabilmek muhteşemdi.”

Yazarın Odası’na bilgi@edebiyathaber.net aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s