Yıldız Tozu Dergisi-Sayı:7


Tanıtım bülteninden;

Yıldız Tozu Dergisi 7. sayısıyla okura ulaşıyor. Koşulların giderek zorlaştığı bir süreçte sürekli hale gelen gecikmelerin yayıncılık konusunda direnmek anlamına geldiğini söylemek ironik anlamlar içeriyor. Gecikmeli de olsa dergiyi yayımlayabildiğimiz için mutluyuz. Oysa önceleri dergi gecikince özür dilerdik. Biz yine de özrümüzü dileyelim ama dergilerin geciktiği zaman özür dilediği günlerin özlemiyle okura ulaşmanın sevincini yaşıyoruz.

Dergilerin bugün okurundan başka bir dayanağı olmadığına göre bu sayının içeriğini paylaşarak söze devam etmeliyiz. Birbirinden değerli şair ve öykücüleri ağırladığımız 7. sayı “Dünyada ve Türkiye’de Bilim Kurgu” dosyasını Neslihan Yalman sayfalarımıza taşıyor. Şerif Fatih, edebiyatın tüm detaylarını söyleşi konuğu, edebiyatçı Mehmet Erte’yle konuşuyor. Geçtiğimiz aylarda yitirdiğimiz şair ve öykücü Murathan Çarboğa’yı dostları Yıldız Tozu’nda anıyor ve anlatıyor. Göksu Nurten Çakır‘ın hazırladığı Odak Noktası çalışmasının bu sayısında Erendiz Atasü’yü konuk ediyoruz. Gülçin Sahilli’nin kaleme aldığı “Şiir Tanrıları” serüvenini sürdürüyor. Ersun Çıplak ve Ayfer Feriha, Müzakereler bölümünde önemli konulara değiniyor. Bak Aksi ise bu sayıda “Yatak Odası Ses Tonu” konusunu takıntı haline getiriyor. Bu sayımızda da öykü editörümüz sevgili Zerrin Saral oldu. Katkı sunan tüm şair ve yazar dostlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Yıldız Tozu yolculuğunu desteğinizle sürdürüyor. Artık okura emanet.

Göksu Nurten Çakır‘ın hazırladığı Odak Noktası çalışmasının bu sayısında Erendiz Atasü’nün Kızıl Kale öykü kitabı hakkında yazdım. Keyifle okunsun.

Dergiye bu linkten ulaşabilirsiniz: shopier.com/10699806

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s