Yıldız Tozu Edebiyat Dergisi-Sayı:6


Yıldız Tozu Sanat ve Edebiyat Dergisi’nin 6. sayısı, yepyeni tasarımı ve zengin içeriği ile sizlerle yeniden buluşuyor.Derginin dosya konusu “Netflix, Görsel Çağ ve Sanat”. Neslihan Yalman editörlüğünde Melike İnci, Mehmet Fatih Balkı, Batıgün Sarıkaya, Erkan Karakiraz, Alptuğ Topaktaş, W. Bahadır Bayrıl, Yusuf Araf, Özgür Balaban ve Neslihan Yalman, konuyu kap ele alarak sanat ve görsel çağın günümüz durumunu özetler nitelikte bir sunu veriyor. Devamında görsel söyleşilerden birebir söyleşilere kadar çeşitli konular üzerine metinler görüyoruz ve bunları size Nuri Küçük, Irmak Zileli ve Haydar Akdağ hazırlıyor. Yazılarıyla Zahide Koçyiğit, Dilek Değerli, Serdar Aydın, Koray Feyiz sayfaların büyüsüne davet ederken Berna Durmaz, Kader Bolat, Buket Düzgen ve Raşel Meseri öyküleriyle ilgi çekiyor. Göksu N. Çakır editörlüğünde Odak Noktası, yazar Cem Kalender’i ağırlıyor. Bu çalışmada Meltem Dağcı, Mustafa Sezer, Serkan Özdemir ve Yasemin Şengör’ün yazılarını okuyabilirsiniz.

Çeviri şiiri ile Ruhsan İskifoğlu yeni sayıda yerini alıyor. Dergiye şiirleriyle ahenk katan isimler ise şöyle: Ali Hikmet Eren, Açelya Büşra Özdirek, Gökhan Arslan, Halime Yıldız, Hıdır Işık, Melek Özlem Sezer, Neşe Yaşın, Serkan Türk, Yonca Yaşar. Bay Aksi ile İsmail Cem Doğru, Can Yücel’i bir mektupla selamlarken günümüz şairinin tutumuyla ilgili bazı konuları tartışmaya açmayı arzu ediyor.Zorlu süreçlerden geçtiğimiz şu günlerde Yıldız Tozu’nun harflerle dolu sihirli değneği sizleri bir nebze de olsa edebiyatla ve sanatla aydınlatıp huzur versin ve başka dünyalara alıp götürsün.

Yıldız Tozu Edebiyat Dergisi’nin 6.sayısında Cem Kalender’in Kasımpaşalı Oedipus romanı hakkında yazdım. Kalender’in romanları çokça okunsun.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s