Bilal Babaoğlu-SamsunEtikHaber


Senarist Yönetmen Bilal Babaoğlu, Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun günlerini konu alacağı Misafir filmini çekmek için çalışmalara başladı.

 Asi, Kasaba, Genco, Aşka Sürgün gibi çok izlenen TV dizilerinden anımsayacağımız Senarist Yönetmen Bilal Babaoğlu’nu ilk sinema filmi Âşık Veysel’in hayatından izler taşıdığı Âşık filmi de 1. Trabzon Uluslararası Film Festivali’nde Umut Veren Yönetmen ödülünü almıştı. “Ben bir sinemacı olarak Veysel’in söylediğinin binde birini beyaz perdeye yansıtabilirsem muradıma ermiş olurum” diyen bir senaristtir.

Samsun’da yapmayı planladığı atölyeler ve film projesi hakkında Senarist Yönetmen Bilal Babaoğlu farklı bilgiler aktardı. Samsun’da geçirdiği çocukluk yıllarını gözünün önüne getirdiğinde sinema için özel hazırlanmış sahnelerin aklına geldiğini ve çocukluğunun dahi sinema üzerinde kurgulandığını dile getiren Babaoğlu, “Güzel bir yerde hayata başladım. Samsun güzel başlangıçlar ve yeniden başlangıçlar şehri benim için. Atatürk de Kurtuluş Savaşı Samsun’dan başlattı. Bende bunu Samsunlular ile sinemaya aktarmak istiyorum” dedi.

Yazının devamını okumak içinhttp://www.samsunetikhaber.com/samsun-ataturk-ile-film-oluyor.html

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s