Gökhan Yavuz Demir-Paz Edebiyat Dergisi/NeOkuyorum.org


Sabahın sahibi vardır./ Gün daima bulutta kalmaz./ Herhal ilerdedir yaşanacak günlerin en güzelleri.” Nazım Hikmet Ran’ın dizeleriyle başlamak istedim yazıya. Bir umut doğsun, söylenecek sözlerimize kılavuz olsun diyeydi.

Mücadelenin rotasında doğan bir dergi var elimde. Mayıs ayına güzellik kattı ve güneşli günleri yeniden getirecek akademisyenlerle tanıştırdı bizleri. Daha ne olsun. Bu hususta birçok akademisyenlerin düşünceleriyle hemhal olduk. “ Bahara bir dilim mavi var./ Son çeyrek biraz hüzünlü olur./ Olsun / Tersine akan trenlere raylarında/ Çok umuttan gemi yüzdürdüm ben.” demişti Turgut Uyar. Tersine akan tren raylarına umuttan gemi yüzdürmeye devam edeceğimizin bir fotoğrafıdır Paz Edebiyat Dergisi.

Biz de bu fotoğrafa biraz daha yakından baktık ve OHAL döneminde KHK ile ihraç edilen akademisyenlerden yalnızca biri olan Uludağ Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünden Gökhan Yavuz Demir ile PAZ Edebiyat Dergisi üzerine konuştuk. Kendisi aynı zamanda ‘ Anlamak İçin Yaşamak ‘ , ‘Borges’in Dediği Gibi ‘, ‘ Sosyal Bir Fenomen Olarak Dilin Belirsizliği’ kitaplarının da yazarıdır.

Elden ele dağılsın böylelikle. Güzellik, iyilik ve barış getirsin =)

Söyleşi linktedirhttp://www.neokuyorum.org/anlami-baris-olan-yeni-bir-edebiyat-dergisi-paz/#

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s