Ayraç Kitap Tahlili ve Eleştiri Dergisi-84.sayı


Türkiye’nin en eski kitap dergilerinden Ayraç; 84. sayısı ile okurları ile buluştu. Derginin Ekim sayısı da yine dopdolu: Editör Ömer Faruk K. “Güz Sancısı: Eylül Sonu” başlıklı yazısıyla hüznün iklimi Sonbaharı selamlıyor. “İşte böyle Eylül sonu… Yaklaşmakta olan kışı, tekrar tekrar, zevkle okuyacağım, okumaktan hiç usanmayacağım kitaplarım ve birkaç parça eşyam ile daha hafif, daha hür karşılamaya hazırdım.”
 
Kadir Pektezel’in “Belirlenmişliğin Yazgısından, Aklın Hakkına”, Asuman Demir’in “Edebiyat, Hastalık ve Toplum Üçgeni”, F.Gökhan Özcan’ın “Açık Yaraları Kapamak: Yöntem Olarak Psikosoybilim”, Bahar Uysal’ın “Kim Daha Yakın Gökkuşağına?” başlıklı yazıları bu sayının dikkat çekenleri… Yunus Özdemir “Yedi Uyurlar: Ashab-ı Kehf’i”, Sedat Palut ise Antik Yunan’da çok tanrılı din anlayışının kökenlerini yazdı.
 
Okurlar ise Ayraç’ta bu sayı iki güzel söyleşi okuyacaklar: Meltem Dağcı, yazar Berna Durmaz ile ‘rüzgarın esip kavurduğu yere benzeyen’ öyküler üzerine konuştu. “Zignata Geçidi” kitabından sonra İlk öykü kitabı “Ucubeler” ile edebiyat dünyasına kaldığı yerden yeniden merhaba diyen Nuray Türk; kitabı ve yazarlığı hakkındaki sorularımızı yanıtladı.

Tanıtım Bülteninden

14650450_10209288639645975_6082341379028328599_n

Berna Durmaz Mehmetoğlu’ nun Karayel Üşümesi öykü kitabına dair söyleşim ile Ayraç Kitap Tahlili ve Eleştiri Dergisi’nin 84.sayısındayım. Söyleşiyi kaçırmayın. Öyküseverlere de Karayel Üşümesi’ni öneririm. Okunmalı =)

Keyifli Okumalar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s