Dokunma Dersleri


Anne, Baba ve Diğer Ölümcül Şeyler, Peruk Gibi Hüzünlü öykü kitaplarını önceden okumuştum. Devamını tamamlayan Dokunma Dersleri’ndeki birçok öyküyü( hepsi neredeyse) diğer öykü kitaplarından daha çok beğendim. Zevkle okudum.  Bir okur olarak ve öyküsever olarak özellikle her öyküleri beğenemiyorum (okurun seçiciliği) . Ne yapayım öyküyü ayrı bir kefeye koyduğum için edebi zevklerimde, bu kadar da olsun diyorum kendimce. Kitapta; Bir Kocanın Gizli Defterinden, Sıcak Sandalye, Soğuk Yılan, Dilan’ın Ormanı, Ruhsar Hanım’la Levon Bey’in Beş Çayı sevdiklerimdendir. Tavsiye ederim .

2014-01-31 20.24.03

Alıntılama faslı ;

* Zavalliliğin, diye geçiriyorum içimden, ne cok giysisi var.

* …Duymuyorum devamini, gülüşüm de soluyor. Her şeyin bir sebebi olmali, demek istiyorum. Senin bu kadar cok konuşmanin bir sebebi var mi? Peki, babamin bu kadar susmasinin? Ben bir sebep gösteremem size. Göstersem bile sebeplerimi beğenmezsiniz siz. Hem, ben size bu yaşiniza kadar kendinizi nasil olup da öldürmediginizin sebebini soruyor muyum?

* Hayatin bazi dönemleri olur ya; durup soluklanip kendinize bir kez daha bakmaniza mucizevi bir sekilde zamaninizin oldugu, öncesini ya da sonrasini düsünmeyerek ruhunuzda ufak da olsa bir kazi yapabilme şansini zorladiğiniz…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s