İçindeyim


Henüz yeni bitirdiğim fantastik romanlardan biri: İçindeyim. Arka kapak yazısının hakkını vermiş yazar;”  Fantastik ve belki de bitmesini hiç istemeyeceğiniz bir maceraya sürükleyecek…” derken.

Hakikaten de öyle oldu kitaba başlayıp mola verdiğimde 70 küsür sayfayı okumuştum. Acaba sonraki sayfalarda nasıl gelişti olaylar diye merak uyandırdı. İkinci güne ise kitabı tamamlamış oldum.  Kitabın konusundan biraz bahsedecek olursam : “Kendinizi bir anda, hiç tanımadığınız birinin bedeninde bulsanız…” kilit cümledir benim için.

(Tanıtım Bülteninden)

“Bugünü de sayarsak dört gündür aynı bedenin içindeyim. Ve bu dört gün boyunca, sürekli kendimi izledim. Komik bir cümle oldu. Şöyle demeliydim: Dört gün boyunca, otuz küsur yıl içinde olduğum eski bedenimi izledim. Ama böyle konuşmak rahatsız ediyor beni. Ona, yani eski bene, az kullandığım ikinci adımla hitap edeceğim: Dört gündür Mert’i izliyorum. Onu ilk gördüğüm an, sinirden zangır zangır titrediğimi itiraf edeyim. Kendime hâkim olmasam, yakasına yapışıp öldürene kadar dövecektim. Birkaç kez yanına sokuldum, konuşmak isterken midem kasıldı. Oysa beni fark etmedi bile.”

Not: Fantastik kurgu sevenlere tavsiye edebileceğim hoş bir roman.

Yazar: Barış Çağrı Genç

2013-11-10 20.34.58

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s