Yeraltı~film


Zeki Demirkubuz’un izlediğim ikinci filmidir: Yeraltı.

yeralti-zeki-demirkubuz

Özet & detaylar

Yönetmen Zeki Demirkubuz, ünlü Rus yazar Dostoyevsky’nin Yeraltından Notlar adlı klasik yapıtından esinlenerek kurguladığı son filmidir. Başrolde televizyon komedilerinden sonra sinemada dramatik karakterlere geçiş yapan Engin Günaydın’ı seyrettiğimiz film bu sezonun öne çıkan yerli yapımları arasında yer alıyor.
Nefret ettiği eski arkadaşlarının akşam yemeğine kendisini zorla davet ettiren Muharrem’in, bu yemek ile birlikte başlayan didişmeleri, ego gösterileri sonucu eski defterlerin açılması ile utanç dolu hesaplaşmalarla karşı karşıya kalmasını konu alan Yeraltı, bireyin varoluşsal sorunlarını irdeleyen bir film.

Fragman ;

2 thoughts on “Yeraltı~film

  1. Filmi şahsen beğendim , güzeldi . Çoğu insan beğenmez diye tahmin ediyorum . Bir de dikkatimi çeken film tanıtımı yapmışın ama kendi düşüncelerini yazmamışın

    • Bazen, bloga yorumlarımı yazabilmek için çokça vaktim olmuyor 🙂 Engin Günaydın’ı mesela sinemada ayrı sevdiğimi fark ettim. Dizideki rollerine nazaran. Yeraltı tarzındaki filmlerin çoğu insan tarafından beğenilmemesi normal.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s