Gölge Hırsızı


Geçen yaz ayında Can yayınlarının yaz kampanyasında malumunuz üzerine kitapları  5 tl idi. O sene alamamıştım. Kısmet bu olacak ki geçtiğimiz hafta Gölge Hırsızı elimdeydi. Akıcı, sıkmayan ve yaz havasına bürünmüş bir kitaptı konusu itibariyle. Sonuna doğru bitmesin diye beklediğim ender kitaplardan biri oldu Gölge Hırsızı. Keşke roman ve karakterler biraz daha yol alsalardı Marc Levy’nin kalemi sayesinde. Sonunu bir şekilde bağlayıp bitmesi romanın tadının damağımda kalmasıyla son buldu. Okumanızı tavsiye edebileceğim bir kitaptır.

Akılda kalıcı en net cümle ; 

“Sen benim gölge hırsızımsın; nerede olursan ol, seni bulacağım.”

1098116_10201165527093238_303316529_n

ARKA KAPAK;
“Sen benim gölge hırsızımsın; nerede olursan ol, seni bulacağım.”
Babası tarafından terk edilmiş, çocukluğu boyunca annesiyle birlikte sıradan bir kasabada yaşayan kahramanımızın özel bir yeteneği vardır: Peşine gölgeler takılır, ona hep bir şeyler fısıldar…
Yıllar geçmiş, bahçesindeki kestane ağaçlarının altında oturduğu okulunu, babasıyla annesinin birbirlerini sevdikleri zamandan kalma o soluk fotoğrafları ardında bırakarak yeni bir hayata başlamıştır. Ne var ki tekdüze hayatı ve bir türlü ismini koyamadığı ilişkisiyle içindeki özlemi dindirememekte, ona fısıldayıp duran gölgelerden bir türlü kurtulamamaktadır.
Bir kıyı kasabasına yolunun düştüğü bir gün, hüzün dolu geçmişinin, peşini bırakmayan gölgelerin sırrı yavaş yavaş çözülmeye başlar. Yıllar önce geldiği bu kumsalda, gölgelerinin birbirine karıştığı ilk aşkının izini bulacak ve onun peşine takılacaktır.
Belki de, bir sandığın içine sakladıkları o uçurtmayı yerinden çıkarmanın zamanı gelmiştir artık… 
Gölge Hırsızı, ardımızda bırakamadığımız anları, anıları ve aşkları anlatıyor. Yani peşimize takılan, kurtulamadığımız gölgeleri. . .

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s